Kolejne zwycięstwo!

• autor: gromlipowo1, 2014-08-21 12:41

W ramach II kolejki nasz zespół podejmował beniaminka- drużynę Świtu II Nowy Dwór Mazowiecki.

Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 3:0!

Choć stare piłkarskie porzekadło mówi, że zwycięskiego składu się nie zmienia- to jednak w porównaniu do meczu z PKS Radość nastąpiła u nas jedna zmiana- kosztem Kamila Kudelskiego, który w tym czasie dbał o swą piękną opaleniznę za granicą do wyjściowej jedenastki wskoczył powracający po zawieszeniu za czerwoną kartkę Mateusz Kosowski.

To właśnie Kosa był motorem napędowym większości akcji w pierwszej połowie, niestety żadnego z jego dośrodkowań nie udało się zakończyć strzałem, po którym piłka znalazłaby drogę do bramki Świtu.

Do przerwy graliśmy szybko i z polotem, jednak w naszej grze widoczna była nerwowość szczególnie przy wykończeniu akcji oraz wdzierający się momentami chaos w fazie rozegrania.

Najbliżej zdobycia bramki w pierwszej połowie był Jacek Kaczorek, jednak jego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce. Do przerwy po dość żywym meczu wynik ciągle brzmiał 0:0.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł wyraźnie zmotywowany i z chęcią zdobycia bramki. W końcu się udało!

Po piętnastu minutach drugiej połowy Jacek Kaczorek został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Dodatkowo czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości, a zastąpić go z powodu braku rezerwowego golkipera musiał zawodnik z pola. Karnego na bramkę pewnie zamienił Adam Bassina Djato- upragnione 1:0!

Od tego momentu naszemu zespołowi grało się łatwiej. Kilka minut później rzut wolny wykonywał Jacek Kaczorek, ,,bramkarz” wypluł piłkę przed siebie i Kamil Grochowalski z bliska wpakował ją do siatki.

Ostatnią bramkę zdobył Paweł Borkowski, który w sytuacji sam na sam strzałem w krótki róg ustanowił wynik spotkania.

To drugie zwycięstwo w tym sezonie. Niestety nie może nam się przytrafiać taka pierwsza połowa jak dziś, gdzie nie do końca potrafiliśmy uporządkować grę i opanować nerwy.

Należy pochwalić całą formację defensywną wraz z bramkarzem, gdyż w dwóch spotkaniach straciliśmy tylko jedną bramkę, do tego z rzutu karnego.

Ostatecznie lider utrzymany, ale kilka aspektów gry na pewno do poprawy. Kolejny mecz już w sobotę o godzinie 15:00 w Józefowie z miejscową Józefovią.

Grom Lipowo 3:0 Świt II Nowy Dwór Mazowiecki  ( 0:0 )

1:0 A.Bassina Djato ( rzut karny, faulowany J.Kaczorek )

2:0 K.Grochowalski ( as. J.Kaczorek )

3:0 P.Borkowski ( as. K.Grochowalski )

Grom : P.Śliwiak – M.Steczko ; M.Gumienny ; P.Dworski ; D.Warmiak – R.Nowak ; E.Orzechowski (80’ R.Sosnowski ) ; M.Kosowski (70’ K.Smoliński ) ; J.Kaczorek (85’ T.Faltynowski ) ; K.Grochowalski – A.Bassina Djato (65’ P.Borkowski )